Magnetické výrobky mohou posloužit ke zvýšení kreativity v kancelářích

Když si představíte slovo magnety, kam se vaše mysl vydá jako první? Možná průmyslové pozadí – magnetické zametací stroje a zvedáky? Možná si představíte magnety ve třídě, pomocí kterých jsou přichyceny fotografie žáčků první třídy. Pravděpodobně nemáte bližší vztah k žádnému z těchto příkladů, ale zvážili jste praktické využití magnetů ve vaší kanceláři?

Magnety jsou mimo jiné schopny poskytovat každodenní výhody a příležitosti k organizaci nebo zlepšení pracovního postupu. Pokud si to stále nedokážete představit, přečtěte si náš seznam rychlých a chytrých způsobů použití magnetů v kancelářském prostředí.

Tipy na magnetické pomůcky do kanceláří

Klasické magnetické tabule

Pro mnoho kanceláří je tabule základ pro sdělování informací. Jednotlivci a týmy se scházejí, aby neformálně plánovali, diskutovali a prezentovali nové nápady. Na magnetické tabule je možné psát pomocí speciálních fixů nebo na ně přichytit různé dokumenty pomocí magnetů.

Zde je pár tipů a nápadů, jak můžete magnetickou tabuli v kanceláři využít:

  • Potřebujete svým zaměstnancům sdělit důležitou zprávu? Připevněte dokument s informacemi na tabuli.
  • Pro sdělení obecných informací, důležitých zpráv, aktualit, pracovních směrnic, kalendáře akcí, analýz a aktuálních grafů nenajdete lepší způsob, než vše umístit na magnetickou tabuli.
  • Téměř žádná prezentace se neobejde bez informací, tabulek či grafů. Různým typům dokumentů můžete navíc přiřadit barevné magnety podle důležitosti.

Samolepící magnetická tabule

Flexibilní nebo také samolepící magnetická tabule je dalším skvělým pomocníkem do kanceláře. Navíc je velmi univerzální, protože ji lze použít pro řadu různých funkcí v kancelářském prostředí. Její výhodou je kromě flexibility i snadná instalace na hladký povrch.

Magnetické tabule mohou být použity jako tackboard, což umožňuje pracovníkům snadno připevnit jakékoli tabulky, kresby nebo poznámky. Magnetizovaná deska eliminuje použití kolíků, které na stránkách zanechávají nevzhledné značky a otvory.

Magnetické tabule mají dvojí funkci – fungují jako nástěnka a bílá tabule zároveň. Tabule jsou skvělou pomůckou pro různé styly učení, smícháním textu s obrázky a grafikou vytvářejí kreativní produktivní pracovní sílu. Lze na ni psát pomocí speciálních fixů nebo na ni vyvěsit dokumenty pomocí magnetů různých tvarů.

Praktické využití samolepící magnetické tabule na dveřích

Neodymové magnety

Magnety vyrobené z neodymu jsou mnohem silnější než standardní feritové magnety. Jejich držení je považováno za „trvalé“ kvůli jejich síle magnetického pole. Díky tomu jsou preferovanou volbou pro komerční účely a skvěle poslouží i pro každodenní domácí, školní a kancelářské použití. I ty nejmenší velikosti těchto magnetů velmi bezpečně drží. Pro lepší uchopení je nejlepší je koupit v plastovém pouzdře.

Super pevný design bezpečně drží dokumenty a fotografie na magnetických tabulích a jakémkoli hladkém kovovém povrchu. Jejich výhodou je, že udrží dokonce až 40 listů papíru formátu A4. Malá velikost nebude rušit vaše obrázky ani obsah.

Neodymový magnet ve tvaru koule

Magnetické kapsy

Perfektní řešení pro připnutí dokumentů v kancelářích, na stěnách chodeb i na dveřích? Magnetické kapsy! Jsou tvořeny magnetickým rámečkem a průhlednou fólií (případně bez), pod kterou jsou dokumenty v bezpečí před prachem a poškozením či vyblednutím barev.

Do magnetické kapsy mohou být vloženy aktuální informace a sdělení, tabulky, diplomy, směrnice, řády a rozvrhy, jídelní lístky, grafy a další různé dokumenty či obrázky, které je vhodné mít neustále na očích.

Využití magnetické kapsy

Magnetická barva

Speciálním typem magnetických výrobků do kanceláře je magnetická barva. Že jste o ni dosud neslyšeli? Hned to napravíme.

Magnetická barva je originálním řešením do interiérů kanceláří, zasedacích místností, přednáškových prostor i společenských místností ve firmě. Jedná se o tmavě šedou barvu s železnými částicemi, která se nanáší na zeď v několika vrstvách (čím silnější vrstva, tím magnety lépe drží).

Na takto upravené zdi je pak možné pomocí neodymových magnetů vytvořit kreativní dílo. Můžete si na zeď připevnit plakáty, letáky, obchodní výsledky, plánovací kalendáře, seznamy, vizitky, tabulky, fotografie, loga a vše, co vás napadne.

Ukázka magnetické barvy v praxi

Zdroj obrázků i textu: https://e-shop.magsy.cz/