Top pracovní židle nejen pro home office

Home office je dnes jeden z nejvíce skloňovaných pojmů. Zatímco na jaře přinesl pro některé vítanou změnu a spousta z Vás si pochvalovala větší efektivitu při práci z domova, při dalších opatřeních na podzim už většina tak nadšená nebyla.

Na internetu najdete spoustu návodů, co dělat i nedělat při home office. Realita je ale taková, zvláště pokud máte doma děti, že byste se nejradši vrátili do kanceláře mezi kolegy a vaše jarní efektivita je ta tam.

Nemluvě o tom, že sezení na plastové jídelní židli má k ideálu dost daleko a gymnastický balon, pro který jste po letech našli konečně využití, byste nejradši prohodili oknem.

Na hodně místech se dočtete, jak byste správně měli sedět a nastavit si pracovní židli. Pokud ale zrovna nesledujete moderní kancelářské trendy a nechcete trávit hodiny přebíráním hodnocení u jednotlivých produktů na internetu, není jednoduché si tu správnou židli vybrat.

Tady najdete pár mých typů na moje oblíbené produkty, se kterými mám vlastní zkušenosti a doporučuji je svým klientům. Věřím, že vám to ve výběru pomůže.

Herman Miller - Sayl

Designově nepřehlédnutelná, úžasně pohodlná a moderní židlička Sayl. Hermann Miller je značka pocházející z USA. Zvláštností této židličky je patentovaná síť, která se přizpůsobí Vašim zádům, ale zároveň Vám dodá potřebnou podporu. Díky zúženému tvaru zad poskytuje dostatečný prostor pro pohyb. Doporučuji do moderních interiérů a pro osoby, kteří při práci uvítají větší volnost pohybu.

Možnost nákupu zde: https://cre8.cz/cs/eshop/herman-miller-sayl-chair/celocerna

Herman Miller - Aeron

Televizní hvězda mezi židlemi. Pokud jste seriálový nadšenci jako například já, tak vám neunikne tato židlička. Sedí v ní například Sheldon, Dr.House a další. Opěrák i sedák jsou tvořeny pevnou síťovinou, která je vzdušná ale zároveň přináší skvělou podporu. Specificky tvarovaný sedák poskytuje úžasné pohodlí. Designově je lehká až trochu technicistní. Bude se krásně hodit do moderních nebo industriálních interiérů. Jedná se o vyšší řadu, čemu odpovídá cena, ale s touto židličkou rozhodně neuděláte chybu.

Možnost nákupu zde:  https://cre8.cz/cs/eshop/herman-miller-aeron-chair/velikost-b

Techo - Sidiz

Stálice od českého výrobce židlička Sidiz. Záda jsou tvořena sítí, která je šikovně tvarovaná tak, že krásně poskytuje podporu bederní páteři. Toto tvarovaní zároveň dodává židličce krásný elegantní tvar. Židlička má jednoduché ale stoprocentně funkční zpracovaní a klasický vzhled, který nebude rušit žádný interiér. Pokud hledáte skvělý poměr kvality a ceny, neváhala bych.

Nakoupit můžete hned u několika prodejců a vybrat si doplňkové vybavení, jako například podhlavník.

Haworth - Zody

Další z hvězd Hollywoodu se jmenuje Haworth, konkrétně za mě mohu doporučit židličku Zody. Americká značka s výrobou v Německu je zárukou kvality.

Elegantní tvarování s oblými křivkami a dotaženými detaily se Hodí do všech interiérů. Židlička díky prohnutí konstrukce a rozšíření směrem nahoru nabízí podporu i v horní části zad. Stavitelná bederní podpěrka je samozřejmostí. Je možné dodat podhlavník. Americká značka s výrobou v německu je zárukou kvality.

U nás se dá nakoupit přes dealerské společnosti, například Albatrosteam.

Wiesner hager – Paro_2

Jedna z nejoblíbenějších židlí ve střední cenové třídě, kterou za mě vždy ráda doporučím. Tradiční provedení se síťovými zády se liší od ostatních jednou zásadní věcí, a to jsou výškově stavitelná záda. Vybrat si můžete ze dvou variant provedení s vyššími nebo nižšími zády, kde v obou variantách jsou záda výškově stavitelná. Díky tomuto nastavení si židličku můžete kompletně přizpůsobit vaší postavě. Podepření bederní části je zajištěno vypnutím sítě na rámu. Wiesner Hager je tradiční Rakouská společnost a zrovna židličky Paro se vyrábějí u nás na Moravě. Doporučuji pokud bude židličku využívat například více osob, kde si ji každý jednoduše přizpůsobí. Na internetu nabízí židličku hned několik prodejců.

Vitra – ID Trim

Švýcarská značka nábytku je zárukou nejenom kvality, ale nese si punc exkluzivity. Pokud se zajímáte trochu o nábytkový design, tak víte, že nábytek od Vitry je investice, podobně jako se značkovou kabelkou.

Co se týče kancelářských židlí, tak jejich nadčasový design se hodí jak do moderních, tak do klasických interiérů. Všechny jejich židličky jsou úžasně pohodlné a každá má svůj osobitý design. Moje nejoblíbenější je ID Trim. Nadčasový design, tvořený čalouněnými zády s prošitím, nádherně doplní váš interiér.

https://www.vitra.com/en-cz/office/product/details/id-trim

Pokud u vás doma nemáte místo na pracovní místo a pracujete u barového pultu, bude pro vás zajímavá židlička Pivot. Vysoká pracovní židle, na které se dá sedět z obou stran.

https://www.vitra.com/en-cz/office/product/details/pivot-high-stool

Rim - FLEXi

Český výrobce nábytku, který se specializuje na sedací nábytek do kanceláří a veřejných prostor. Za mě mohu rozhodně doporučit židličku FLEXi. Nadčasový design z dílny italského designera a variabilita provedení ji pro mě vždy dělali jednu z prvních voleb, když jsem měla klientovi doporučit pracovní židli. Jako jedna z mála má výškově stavitelná záda a samostatně nastavitelnou bederní podpěru. Vybrat si můžete z variant čalouněných nebo síťových zad, bílých nebo černých plastů a barevnost potahu. Díky tomuto si ji dokonale přizpůsobíte vašemu interiéru. Vyzkoušet židličku si můžete v Karlínském showroomu a u dalších partnerů, které najdete na stránkách společnosti.